Kształt nosa i brody

KSZTAŁT NOSA

W niektórych wypadkach można uzyskać zadowalającą korekcję nosa poprzez nastrzykiwanie wypełniaczem (preparat Radiesse lub kwas hialuronowy). Doskonałe efekty przynosi również plastyka nosa przy użyciu nici APTOS. Pozwala to na natychmiastową korekcję garbu, nierówności i podniesienie grzbietu oraz czubka nosa. Oczywiście poprzez użycie wypełniaczy nie osiągniemy tak radykalnych rezultatów, jak w przypadku ingerencji chirurgicznej, jednak zabieg pozwala na znaczną poprawę kształtu nosa, wypełnienie zagłębień, prostowanie grzbietu i optyczne zwężenie oraz zmniejszenie nosa. Niezmiernie ważne jest jednak to, że korekta dokonywana jest bez bólu, rekonwalescencji i bez możliwych powikłań pooperacyjnych a efekty zabiegu są natychmiastowe.

KSZTAŁT BRODY

Mało kto zwraca uwagę na brodę, a jest to niezmiernie ważna część naszej twarzy, która decyduje o jej atrakcyjności. Niewielki lub cofnięty podbródek zaburza proporcje twarzy. Korekcja brody pomaga przywrócić twarzy pożądaną harmonię. Do tej pory tego typu korekcje odbywały się tylko w sposób operacyjny i polegały na wszczepieniu specjalnego implantu.

Obecnie tego typu korekcje jesteśmy w stanie wykonać w kilka minut, wykorzystując do tego kwas hialuronowy lub hydroksyapatyt wapnia.

Drugim problemem, nasilającym się z wiekiem, jest nadczynność mięśnia bródkowego. Skutkuje to pojawieniem się nierówności na brodzie i dodatkowo jej „zwijaniem”. Najlepszym lekarstwem na ten problem jest podanie toksyny botulinowej (botoksu).

POLECANE ZABIEGI

KLIENCI O NAS