SILVER Clinic to jeden z wiodących ośrodków chirurgii estetycznej, laseroterapii i medycyny estetycznej działający na terenie Łodzi od 2007 r.
Blefaroplastyka (plastyka powiek dolnych lub górnych, korekcja powiek) to zabieg polegający na usunięciu nadmiaru skóry powiek, wynikającego z ich zwiotczenia. Potrzebę operacji mogą determinować wskazania medyczne, jak i względy estetyczne. Opadające powieki górne nie tylko dają lat, ale mogą utrudniać prawidłowe widzenie i sprzyjać infekcjom. Choć może się to wydawać prozaiczne, to na pewno przypadłość ta utrudnia codzienne nakładanie makijażu kolorowego. Niezależnie od tego, z jakiego powodu interesuje Cię ten zabieg, możesz mieć pewność, że efekty pozytywnie Cię zaskoczą. Sama procedura wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym.
Blefaroplastyka to jeden z najchętniej wybieranych zabiegów z zakresu chirurgii plastycznej. Wykonaliśmy ich w naszej klinice już ponad 3 000!
Zadbaj o siebie! Umów się na wizytę w SILVER Clinic, gdzie doświadczenie łączy się z nowoczesnym podejściem. Nasi specjaliści są gotowi, by odpowiedzieć na wszystkie Twoje pytania oraz pomóc Ci osiągnąć swoje cele estetyczne.
W naszej klinice medycyny estetycznej w Łodzi dbamy o najwyższe bezpieczeństwo zabiegów. Korzystamy z zaawansowanych technologii zawsze stawiając Twój komfort oraz zadowolenie z efektów jako najwyższy priorytet.
Blefaroplastyka powiek górnych
Zabieg blefaroplastyki powiek górnych ma na celu przywrócenie prawidłowego napięcia strukturom powięziowym. Obszar zabiegowy jest trudny, dlatego zalecamy zwracać szczególną uwagę na kwalifikacje lekarza. Plastyka polega na wycięciu nadmiaru wiotkiej skóry i fragmentu mięśnia okrężnego oka. Zabieg finalizuje się szyciem warstwowym z wykorzystaniem cienkich szwów. Cięcie następuje w naturalnym zagięciu skóry, dlatego blizny są niewidoczne.
Blefaroplastyka powiek dolnych
Nadmiar skóry w obszarze powiek dolnych to nadmiar tkanki tłuszczowej okołogałkowej, która straciła rusztowanie w postaci jędrnej skóry — gdy struktura włókien kolagenowych i elastynowych ulega osłabieniu, mogą także powstać przepukliny tłuszczowe. Korekta powiek dolnych jest analogiczna do wyżej wskazanego zabiegu. Chirurg wykonuje cięcie poniżej brzegu rzęskowego, w kolejnym kroku oddziela skórę i mięsień od przegrody oczodołu, usuwa nadmiar skóry i napina mięsień. Także w tym wypadku efekt bardzo długo utrzymuje się w pełni — zazwyczaj przez całe życie. Zabiegi korekty powiek górnych i dolnych można łączyć.
Leczenie obejmuje kilka istotnych etapów: konsultację, wybór odpowiedniej metody leczenia, przeprowadzenie zabiegu oraz wizytę kontrolną.
Pierwszym krokiem jest konsultacja z lekarzem. Na wizytę kwalifikującą można umówić się osobiście w recepcji, drogą telefoniczną lub mailową. Należy ustalić przyczyny opadania powiek i wykluczyć schorzenia, które mogą je powodować. Zadaniem lekarza chirurga jest też wykluczenie ewentualnych przeciwwskazań, do których należą: ciężkie choroby ogólnoustrojowe, zaburzenia krzepnięcia krwi, nieuregulowana cukrzyca, skazy naczyniowe, infekcje wirusowe, choroby nowotworowe, zaburzone ciśnienie tętnicze, okres karmienia piersią i ciąża, niewydolność krążenia czy stosowanie leków rozrzedzających krew. Lekarz dokładnie przedstawi Ci zalecenia przedzabiegowe, omówi najczęstsze zdarzenia niepożądane oraz ewentualne powikłania. Opowie o przebiegu zabiegu i dokładnie przejdzie przez opis tego, czego możesz się spodziewać w pierwszych dobach po nim. Określony zostanie szacunkowy czas rekonwalescencji oraz omówione zostaną zalecenia pooperacyjne.
Dokładne zalecenia przedzabiegowe znajdziesz z zakładce „Dla Pacjenta” w specjalnie przygotowanym dla naszych pacjentów dokumencie. Pacjent powinien wykonać podstawowe badania krwi tj. morfologia, elektrolity (sód, potas), kreatynia oraz parametry krzepnięcia krwi (INR APTT). Zalecany jest zakup leków bez recepty takich jak: Borasol, krople do oczu na bazie kwasu hialuronowego, maści przeciw krwiakom zawierającej wyciąg z arniki bądź heparynę, a także żel sylikonowy do stosowania w okresie rekonwalescencji.
Zaleca się unikanie alkoholu i kawy na 2 doby przed zabiegiem oraz zaprzestanie przyjmowania środków wpływających na krzepnięcie krwi, takich jak preparaty aspiryny (ACARD, Polocard) czy pochodne heparyn. Na 4 godziny przed zabiegiem bezwzględnie należy powstrzymać się od przyjmowania płynów i jedzenia.
Zabieg przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym. Czasami u pacjentów doświadczających wyjątkowego lęku przedzabiegowego podaje się preparat zawierający midazolam o działaniu uspokajającym.
Procedura polega na wycięciu nadmiaru skóry i/lub przepuklin (uwypukleń tłuszczu z oczodołu) powodujących obrzęk powiek. Następnie zakłada się szwy. W dniu zabiegu pacjentowi przydadzą się okulary przeciwsłoneczne. Operacja plastyczna powiek z reguły nie wymaga stosowania leków przeciwbólowych. W pierwszych dniach może utrzymywać się obrzęk, widoczne są siniaki, które stopniowo się wchłaniają. Pacjent stosuje chłodzące kompresy zawierające roztwór kwasu bornego (Borasol) i zakrapla oczy kroplami z kwasem hialuronowym bądź pentanolem celem złagodzenia dokuczliwego pieczenia spojówek i rogówki. Szwy usuwane są w 5-7 doby po operacji.
Ostatnim krokiem jest wizyta kontrolna, podczas której zdejmowane są szwy. Omawiany jest dalszy proces gojenia się rany oraz lekarz przeprowadza instruktaż masażu blizny pooperacyjnej. Ustala się, czy proces gojenia powiek przebiegł prawidłowo i czy zniwelowano defekt związany z ich wiotkością. Lekarz informuje o tym, że przez następne 1,5 miesiąca należy 2 razy dzienne na ranę stosować żel silikonowy zawierający SPF 50.
Bardzo często, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, około 4-6 tygodni po zabiegu dodatkowo wykonywany jest zabieg resurfacingu przy użyciu lasera CO2. Jego celem jest usunięcie blizn po ranie.
Pacjenci zgłaszają się do naszej kliniki medycyny estetycznej z różnymi problemami i defektami wizualnymi. Istnieje szereg wskazań, w których warto jak najszybciej wdrożyć niskoinwazyjne zabiegi, by zapobiec pogarszaniu kondycji skóry.
Poznaj korzyści, jakie możesz osiągnąć dzięki naszym zabiegom – przedstawiamy najważniejsze efekty, które odmienią Twoje samopoczucie i wygląd. Nasze profesjonalne usługi to gwarancja widocznych rezultatów, które spełnią Twoje oczekiwania.
„Zabieg blefaroplastyki to procedura, która w odpowiednim momencie życia przynosi ogromne korzyści estetyczne. Nic tak nie odmładza wyglądu jak świeże, promienne spojrzenie, które odzyskujemy dzięki tej interwencji. Przywrócenie harmonii w środkowej części twarzy sprawia, że blefaroplastyka stała się jedną z moich topowych rekomendacji dla osób pragnących wyglądać na młodsze i bardziej wypoczęte. Nie ma innego zabiegu, który w tak prosty, szybki i efektywny sposób potrafi odjąć twarzy nawet dekadę, zapewniając jednocześnie naturalny efekt.”
Dr n. med. Adam Srebrzyński
Zapraszamy do zapoznania się z listą najczęściej zadawanych pytań. Dzięki temu przewodnikowi szybko znajdziesz potrzebne informacje. Jeśli masz inne pytania, skontaktuj się z nami.
Tak, wskazania do korekty powiek górnych to między innymi zmniejszone pole widzenia i pogorszenie wzroku.
Blefaroplastyka to plastyka powiek górnych lub plastyka powiek dolnych.
Nie, plastyka powiek górnych lub dolnych jest bezbolesna. Podczas zabiegu stosuje się znieczulenie miejscowe. Następnie pacjent może stosować leki przeciwbólowe dostępne bez recepty lub ewentualnie wypisane przez lekarza.
Korekta powiek trwa od godziny do dwóch godzin. Istotny jest rodzaj zabiegu — czy będzie wykonywany na powiekach górnych, powiekach dolnych czy w obu tych obszarach.
Efekt blefaroplastyki jest trwały. Po usunięciu nadmiaru skóry zostaje przywrócone napięcie tkanek. W rzadkich wypadkach, zwykle wywołanych silnymi uwarunkowaniami genetycznymi, po wielu latach od zabiegu można powtórzyć plastykę powiek.
Okres rekonwalescencji jest zależny od przebiegu gojenia u danego pacjenta. Lekarz usuwa nadmiar skóry i mięśnia, następnie zszywa tkanki — to naturalne, że będzie utrzymywać się obrzęk, zasinienie, nawet purpurowy kolor powiek. Precyzyjne czynności mogą być utrudnione. Pacjent może doświadczać problemu z czytaniem lub korzystaniem z urządzeń elektronicznych. Nie wolno pocierać oka i nosić makijażu. Z reguły nie trwa to dłużej niż dwa tygodnie.
Cięcia są wykonywane w anatomicznych zagięciach powieki. Lekarz dostosowuje rodzaj nacięcia do uwarunkowań pacjenta. Blizny są więc ukryte.
Do momentu wygojenia powiek należy powstrzymać się od noszenia soczewek kontaktowych.
Przed zabiegiem i w okresie gojenia nie wykonuje się innych zabiegów estetycznych. Po zakończonej rekonwalescencji można swobodnie stosować dodatkowe metody ujędrniania skóry twarzy. Lekarz podczas konsultacji wykluczy przeciwwskazania i ustali, czy skóra jest już dostatecznie wzmocniona.
SILVER Clinic to jeden z wiodących ośrodków chirurgii estetycznej, laseroterapii i medycyny estetycznej działający na terenie Łodzi od 2007 r.