SILVER Clinic to jeden z wiodących ośrodków chirurgii estetycznej, laseroterapii i medycyny estetycznej działający na terenie Łodzi od 2007 r.
Laseroterapia obejmuje szeroki zakres zabiegów koncentrujących się na korygowaniu niedoskonałości skóry i zróżnicowanych zmian skórnych poprzez wykorzystanie technologii laserowych. W medycynie estetycznej dostrzeżono wysoką skuteczność metody i stosowana jest w zróżnicowanych wskazaniach. Laser koryguje blizny, zmiany naczyniowe, usuwa przebarwienia, minimalizuje oznaki starzenia. Dobrze prowadzona laseroterapia daje subtelny i naturalny rezultat w postaci odmłodzonej, promiennej skóry o lepszym napięciu i sprężystości. W SILVER Clinic stosujemy różne lasery, dobierając je indywidualnie do potrzeb pacjenta. Czasem łączymy różne urządzenia, aby osiągnąć lepsze efekty dzięki ich współdziałaniu.
Zadbaj o siebie! Umów wizytę w SILVER Clinic, gdzie nasi doświadczeni specjaliści – wyposażeni w nowoczesny sprzęt – z chęcią wysłuchają Twoich potrzeb i pomogą Ci zadbać o naturalne piękno oraz dobre samopoczucie.
Stosujemy zróżnicowane technologie, dzięki którym laseroterapia najlepiej odpowiada na potrzeby pacjenta. Rekomendowaną metodę zawsze dostosowujemy do indywidualnych oczekiwań i preferencji.
Laser frakcyjny CO2
Laseroterapia z użyciem laseru frakcyjnego CO2 to wysoce skuteczna metoda. Stosowana jest w leczeniu blizn, przebarwień, oznak starzenia, rozstępów i innych defektów wizualnych. Polega na wywołaniu kontrolowanych, mikroskopijnych uszkodzeń skóry i odparowaniu jej wierzchnich warstw. Stymuluje fibroblasty, zwiększając produkcję włókien kolagenowych i elastynowych.
Fotona
Fotona to laserowy lifting skóry polecany pacjentom z widocznymi oznakami starzenia, ale jest też stosowany do leczenia defektów skórnych na twarzy i ciele, w tym problemów naczyniowych (np. rumień). Zabieg jest czteroetapowy - zarówno od strony wewnętrznej policzków, jak i od strony zewnętrznej. Stymuluje skórę do produkcji włókien kolagenowych i elastynowych, dodaje jej blasku, dobrze się sprawdza w niwelowaniu przebarwień i innych niedoskonałości.
Laser diodowy
Laser diodowy to praktyczne narzędzie w usuwaniu niechcianego owłosienia. Jest to technologia nieablacyjna, służąca przede wszystkim do epilacji, natomiast umożliwia także bezinwazyjny lifting, zwalczanie cellulitu, leczenie rozszerzonych naczynek i wygładzenie blizn. W przypadku usuwania niechcianego owłosienia wymagana jest seria zabiegów. Efekty są trwałe.
Alma Soprano - depilacja
Alma Soprano to platforma laserowa służąca do epilacji. Jej atutem jest duża głowica, która umożliwia działanie na większym obszarze zabiegowym podczas jednego impulsu, co przyspiesza proces. Wykorzystuje trzy długości fali, co wiąże się ze stosowaniem tego lasera do różnych celów. My wykorzystujemy go do skutecznej, trwałej epilacji laserowej.
Proces leczenia składa się z kilku ważnych kroków: konsultacji, dobrania właściwej metody terapii, wykonania zabiegu i odbycia wizyty kontrolnej.
Zapraszamy do umawiania się na wizyty przed zabiegiem do naszej kliniki. Pierwszym krokiem jest spotkanie z lekarzem wyspecjalizowanym w medycynie estetycznej i technologiach laserowych. Przeprowadzi on oględziny skóry – obejrzy problematyczne obszary, na których chce się skupić pacjent. W zależności od konkretnej technologii laserowej wykluczy przeciwwskazania – m.in. zaburzenia krzepliwości krwi, nieustabilizowane choroby metaboliczne, skłonność do powstawania bliznowców, infekcje w obszarze zabiegowym, opalenizna. Inne przeciwwskazania to ciąża, karmienie piersią i aktywne choroby nowotworowe. Następnie przedstawi właściwe przygotowanie do zabiegu w trosce o bezpieczeństwo i najwyższą skuteczność. Opowie o liczbie wymaganych sesji i odstępach między nimi. Wówczas zaproponuje pacjentowi technologie zgodne z jego potrzebami.
Pacjent samodzielnie wybierze zabieg, który najlepiej zaspokoi jego potrzeby. Konieczne jest rozważenie różnych technologii – stosujemy ich kilka, dlatego warto poświęcić na ten etap trochę czasu. Zalecamy konsultację z lekarzem dotyczącą preferowanej metody. Osiągane efekty mogą się różnić. Następnie pacjent musi przygotować się do danej procedury. Z reguły jest to unikanie ekspozycji na słońce, odstawienie leków, ziół i kremów światłouczulających, być może dodatkowa diagnostyka. To istotne, by uniknąć powikłań.
W kolejnym kroku pacjent stawia się w placówce. Lekarz raz jeszcze ogląda problematyczny obszar i defekty wizualne, by najlepiej dostosować długość fali i głowice do danej niedoskonałości – laseroterapia daje możliwości personalizacji procedury. Sam zabieg może być nieprzyjemny – pacjenci doświadczają pieczenia i uczucia szczypania. Wobec tego stosuje się znieczulenie z użyciem kremu znieczulającego. Lekarz z zachowaniem najwyższej ostrożności przesuwa głowicę nad obszarem zabiegowym. W tym czasie opowiada o zabiegu i tłumaczy jego działanie, dzięki czemu minimalizuje stres pacjenta. Po wizycie w klinice pacjent musi przestrzegać zaleceń typowych dla danego rodzaju zabiegu. Laseroterapia wymaga unikania ekspozycji na promieniowanie słoneczne (opalanie może prowadzić do powstawania przebarwień), powstrzymania się od gorących kąpieli i sauny, zredukowania wysiłku fizycznego. Może utrzymywać się rumień i niewielki obrzęk – to naturalne skutki uboczne, które ustępują samoistnie. Proces przebudowy skóry zostaje zapoczątkowany. Efekty intensyfikują z czasem.
Po upływie wskazanego przez lekarza czasu pacjent ponownie przychodzi do naszej kliniki w Łodzi na wizytę kontrolną. Może wtedy opowiedzieć o swoich skutkach ubocznych i efektach. Z reguły potrzebna będzie więcej niż jedna sesja, co znacznie zwiększa skuteczność zabiegów. Kolejna sesja może być przeprowadzona od razu, jeśli pacjent jest do niej przygotowany. Wówczas lekarz może też ustalić, jaka seria będzie niezbędna dla najlepszych rezultatów i w jakich odstępach powinny być wykonane następne zabiegi. Gdy laseroterapia zostanie zakończona, w niektórych technologiach i wskazaniach przeprowadza się zabiegi przypominające – np. raz w roku.
Laseroterapia znalazła szerokie zastosowanie w medycynie estetycznej. To niskoinwazyjna korekta zróżnicowanych defektów wizualnych bez skalpela.
„Laseroterapia to nie tylko odmładzanie skóry, ale także precyzyjna medycyna regeneracyjna, która stymuluje naturalne procesy naprawcze organizmu. Nowoczesne technologie laserowe pozwalają poprawić strukturę skóry, pobudzać produkcję kolagenu, a nawet redukować przebarwienia i blizny. To rozwiązanie, które daje wyraźne i długotrwałe efekty.”
Marcin Margiel
Zapraszamy do zapoznania się z listą najczęściej zadawanych pytań. Dzięki temu przewodnikowi szybko znajdziesz potrzebne informacje. Jeśli masz inne pytania skontaktuj się z nami.
Korzystamy z technologii ablacyjnych i nieablacyjnych. W naszym gabinecie znajdziesz laser frakcyjny CO2, laser Fotona i Dynamis SP, lasery do usuwania niechcianego owłosienia: diodowy i Alma Soprano. Wciąż rozglądamy się za najnowszymi, a przy tym skutecznymi możliwościami, włączając je do naszej oferty.
Tak, laseroterapia jest bezpieczna. Ważne jest wykluczenie przeciwwskazań, przestrzeganie zaleceń przedzabiegowych oraz właściwe postępowanie po zabiegu. Powikłania są rzadkie.
Laseroterapia służy do takich procedur jak: odmładzanie skóry, spłycanie blizn i rozstępów, zamykanie naczynek, usuwanie przebarwień, usuwanie niechcianego owłosienia.
Te metody wykorzystują światło laserowe, które wnikają w głąb struktury skóry, stymulując jej przebudowę. Proces odbywa się naturalnie.
Wiele zabiegów przynosi trwałe rezultaty. W przypadku procedur anti-aging efekty mogą utrzymywać się rok i dłużej, przy czym warto wykonywać sesje przypominające.
W leczeniu oznak starzenia największą popularnością cieszy się laser frakcyjny CO2, przy czym warto sprawdzić także inne technologie.
Najbardziej popularnym zabiegiem laseroterapii na ciało jest usuwanie niechcianego owłosienia – laser diodowy lub Alma Soprano.
W korekcji blizn stosuje się zróżnicowane technologie laserowe. Zachęcamy do konsultacji, by wybrać odpowiednią.
SILVER Clinic to jeden z wiodących ośrodków chirurgii estetycznej, laseroterapii i medycyny estetycznej działający na terenie Łodzi od 2007 r.